Růžový náhrdelník z pryskyřice
Namaste založil Sam Brummit a jeho sestra, když poprvé navštívili Kathmandu a Indii. Šest měsíců spali převážně pod širákem a zamilovali se do přátelských a pohostinných obyvatel tohoto úchvatného kontinentu. Jednoho dne se v Rajasthanu pustili do hovoru s majitelem malého rodinného podniku, zaměřeného na výrobu oděvů, který jim navrhl spolupráci. A tak se vrátili do Velké Británie s tím, že začnou podnikat. Dnes je Ganpat dlouholetým přítelem majitele a jedním z klíčových dodavatelů společnosti Namaste. Společnost získala svůj název díky nejčastějšímu pozdravu, se kterým se Sam se sestrou v Indii setkávali a který znamená něco jako "Vítám duši v tobě". Společnost Namaste se striktně řídí mezinárodními předpisy pro Fair Trade a je členem Britrské Asociace pro Fair Trade (BAFTS). Společnost Namaste buduje velmi úzké vztahy s menšími dodavateli a všechny výrobky, které do svého sortimentu zařadí, odpovídají principům fairtrade. Sam a jeho spolupracovníci vyhledávají cíleně malé producenty a snaží se pomoci jim překonat nejistotu a získat finanční nezávislost. Spolupracují s výrobci z Nepálu, Indonésie a Thajska a kontaktují výrobce přímo - bez mezičlánků. Mnozí místní výrobci nemají prostředky, aby mohli vyrábět, a tak jim Namaste platí předem a umožňuje jim zaplatit materiál, dělníky cokoli je potřeba. V roce 2002 například poskytli výrobci oděvů v Nepálu prostředky na zakoupení půdy, strojů a výstavbu nové pletací dílny. To jim pomohlo překonat problémy, které byly způsobeny nižším odběrem. Několikrát ročně navštíví Sam a jeho kolegové všechny výrobce a ujišťují se, že principy Fair trade jsou dodržovány v praxi. Některé výrobky Namaste nakupuje také od větších společností a ty vybírá podle toho, zda jsou schopny poskytnout svým zaměstnancům lepší zdravotní péči, jistotu pracovního místa a další benefity. Mnoho větších výrobců také podporuje místní projekty. Jeden z dodavatelů Namaste v Indii například poskytuje finanční prostředky škole v Rajasthanu. Další, v Nepálu, zase podporuje sirotčinec a dodává mu vodu, jídlo a přikrývky. Namaste se snaží také minimalizovat dopad na životní prostředí. Používá pouze přírodní barviva. Mnoho výrobků je vyráběno z recyklovaných materiálů a Namaste se snaží podporovat výrobce, aby používali místní suroviny a používali recyklované obaly WFTO - World Fair Trade Organization WFTO (World Fair Trade Organization) - sdružení výrobců, dovozců i prodejců, spojující všechny články Fair Trade řetězce z celého světa. Poskytuje svým členům známku, kterou potvrzuje, že se jedná o skutečné Fair Trade organizace (FTO). WFTO má asi 260 členů z 59 zemí. www.wfto.com Dříve bylo toto sdružení známé pod názvem IFAT (International Fair Trade Association).
Namaste založil Sam Brummit a jeho sestra, když poprvé navštívili Kathmandu a Indii. Šest měsíců spali převážně pod širákem a zamilovali se do přátelských a pohostinných obyvatel tohoto úchvatného kontinentu. Jednoho dne se v Rajasthanu pustili do hovoru s majitelem malého rodinného podniku, zaměřeného na výrobu oděvů, který jim navrhl spolupráci. A tak se vrátili do Velké Británie s tím, že začnou podnikat. Dnes je Ganpat dlouholetým přítelem majitele a jedním z klíčových dodavatelů společnosti Namaste.
Společnost získala svůj název díky nejčastějšímu pozdravu, se kterým se Sam se sestrou v Indii setkávali a který znamená něco jako "Vítám duši v tobě".
Společnost Namaste se striktně řídí mezinárodními předpisy pro Fair Trade a je členem Britrské Asociace pro Fair Trade (BAFTS). Společnost Namaste buduje velmi úzké vztahy s menšími dodavateli a všechny výrobky, které do svého sortimentu zařadí, odpovídají principům fairtrade. Sam a jeho spolupracovníci vyhledávají cíleně malé producenty a snaží se pomoci jim překonat nejistotu a získat finanční nezávislost. Spolupracují s výrobci z Nepálu, Indonésie a Thajska a kontaktují výrobce přímo - bez mezičlánků. Mnozí místní výrobci nemají prostředky, aby mohli vyrábět, a tak jim Namaste platí předem a umožňuje jim zaplatit materiál, dělníky cokoli je potřeba. V roce 2002 například poskytli výrobci oděvů v Nepálu prostředky na zakoupení půdy, strojů a výstavbu nové pletací dílny. To jim pomohlo překonat problémy, které byly způsobeny nižším odběrem. Několikrát ročně navštíví Sam a jeho kolegové všechny výrobce a ujišťují se, že principy Fair trade jsou dodržovány v praxi.
Některé výrobky Namaste nakupuje také od větších společností a ty vybírá podle toho, zda jsou schopny poskytnout svým zaměstnancům lepší zdravotní péči, jistotu pracovního místa a další benefity. Mnoho větších výrobců také podporuje místní projekty. Jeden z dodavatelů Namaste v Indii například poskytuje finanční prostředky škole v Rajasthanu. Další, v Nepálu, zase podporuje sirotčinec a dodává mu vodu, jídlo a přikrývky.
Namaste se snaží také minimalizovat dopad na životní prostředí. Používá pouze přírodní barviva. Mnoho výrobků je vyráběno z recyklovaných materiálů a Namaste se snaží podporovat výrobce, aby používali místní suroviny a používali recyklované obaly.